Nejméně se smrti bojí ti, jejihž život má největší cenu.

6. kapitola (cč)

30. července 2010 v 17:34 | Lilian |  Cesta časem
ha, to jste mě tu nečekali tak brzy, co? kapitolka byla prakticky hotová, jenom to chtělo ucházející závěr, který jsem dloouho nemohla vymyslet... tak si ji užijte ;)6. kapitola
Plynuli minuty, hodiny, dny, týdny, měsíce. Nikdo se nestačil nadát a už tu byli Vánoce. "Sofie!" křikla ryšavá dívka na svoji kamarádku. "Co je zas?" zavrčela. "Hele, já tě chápu, že teď nemáš náladu na nikoho a na nic, ale já se jen tak odbýt nenechám." spustila dívka. "Samozřejmě, že nenecháš. Tys totiž otravná jak moucha," odvětila Sof. "Ale no tak, Sofi. Co ti to hovado zase udělalo?" zeptala se Lily. "Co by asi tak mohl chtít, že?" zeptala se ironicky Sofie. "Zase tvůj původ?" "Jo, zase. Jestli si nevšiml, tak já to nehodlám říct nikomu a jemu už vůbec ne. Co si o sobě myslí?" zamračila se. "Je to Malfoy, tak ho nech plavat," uklidňovala ji Lily. "To si prostě nemůže zvyknout, že to, kdo jsem nebo kdo jsou mí rodiče, neřeknu? Já ho nechápu," zamračeně zakroutila hlavou. "Ten jeho vypatlanej mozek nepochopí nikdo. No, když nebudeš počítat ty gorily…" nechala viset nedokončenou větu ve vzduchu Lily. "Jo, máš pravdu, nebudu se jím dál zabývat." přikývla Sof a zamířila směr knihovna.
Došla do ní za polovinu času, jelikož používala všechny zkratky, které si pamatovala. Lily se jí snažila držet, ale Sof na ni byla moc rychlá, takže i přes některé zkratky, které jí ukázala Sof a které znala sama se tam dostala patnáct minut po ní.
Nějakou chvíli už si četly, ale Lily jenom koukala do knihy a přemýšlela. Mamka jí napsala, že může jednoho dva kamarády pozvat na Vánoce, přičemž část budou trávit na štábu. A mladá Potterová přemýšlela nad tím, že by pozvala Sofii.
"Ty, Sof," začala a druhá dívka zvedla hlavu. "Co kdybys jela k nám na Vánoce? Mamka souhlasila, že si můžu pozvat pár kamarádek." dořekla. "No, jo, ráda." Vyrazila ze sebe nejdřív, ale pak se usmála.
Pak ji ale něco napadlo. "To ale musím oznámit mámě." "To nebude problém, ta s tím bude souhlasit." "Ale stejně jí to musím říct," odvětila Sof, zvedla, uklidila knížku a počkala na Lily u dveří. Potom společně šly do KNP.
"Mami?" zavolala Sof, jakmile strčila hlavu do dveří. "Ano, Sof?" "Nevadí, když pojedu na prázdniny k Lily domů? Její mamka to prý dovolila," zeptala se. "No, jestli to nebude vadit, tak ne," pokrčila rameny Rowena. "Díky mami," usmála se Sof a pak se otočila na kamarádku a začaly se domlouvat, co budou o prázdninách dělat.
Nechaly komnatu, aby se změnila do příjemné a útulné místnosti a nechaly duchy, aby nad tím nechápavě kroutili hlavou a pozvedávali obočí a bezstarostně se bavily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama